5 אמצעי זהירות אקוטיים לפני רכישת נדל"ן

5 אמצעי זהירות אקוטיים לפני רכישת נדל"ן

הסכם רכישת נדל"ן בכל מקום ברחבי ישראל, הן בנקודה הקטנה ביותר בפריפריה והן אם מדובר בדירת יוקרה בתל אביב או בירושלים, יש לבחון מהיבטים רבים, כדי שלא יהיו לכך השלכות הרסניות בטווח הקצר או בטווח הארוך. ישנן בדיקות שיש לעשות ו- 5 אמצעי זהירות אקוטיים לפני רכישת נדל"ן פרטי או מסחרי.

נושאים לטיפול לפני חתימת הסכם מכר

בשלב הראשון כל לקוח אמור לבצע את התחשיב הכספי שלו, כמה כסף יש לו בהון עצמי, מה גובה המשכנתא שאושרה ומהו סכום הכסף שעוד חסר לו. בתחשיב זה עליו לכלול את מחיר הדירה ובנוסף לכך את העלויות הנלוות שבמקרים רבים מדובר בסכומים משמעותיים ביותר כמו מס רכישה, אגרות נוספות אם קיימות, עלות ליווי של עורך דין מקרקעין, הכנה של מסמכים, אישורים, אימות חתימות של עורך הדין לצורך קבלת משכנתא ועוד.

אם קיימת בעיה כספית בכיסוי של כל העלויות הללו, של דירה חדשה בגבעת אורנים מעלות תרשיחא, יש לשקול שוב את נושא רכישת הדירה, כדי לא להיקלע לבעיות פיננסיות.

מוכר הדירה

כאשר קונים דירת יד שנייה בחיפה או טירת הכרמל, יש להיות ערניים בנושא זהותו של בעל הנכס. לא אחת אנשים מתחזים כבעלי הנכס וגורפים את הכספים לכיסם, אך הנכס לא עובר לבעלותו של הקונה שנפל ברשת שטמן לו הנוכל. לכן יש לנהל את כל התהליך בסיוע של עורך דין מקרקעין שיבצע את כל הבדיקות לגבי בעל הנכס כדי למנוע הפתעות כמו התחזות של אדם מסוים כאילו הוא בעל הנכס.

הפקת נסח טאבו מעודכן

בלשכת רשם המקרקעין אפשר לראות את כל הרישומים הקושרים לנכס. מיהו הבעלים הנוכחי ואם הוא המוכר שהציג את עצמו כבעלים, אם יש בעלי זכויות נוספים כמו בני משפחה או כל גורם אחר. אם רשות מסוימת הטילה על הנכס שיעבוד או עיקול ואם הנכס נמצא כבר באמצע הליך מכירה למישהו אחר ולכן קיימת בטאבו הערת אזהרה שאינה מאפשרת מכירה כלל.

בדיקה של מהנדס אזרחי

המוכר דורש בדרך כלל סכום מסוים עבור עסקת הנדל"ן. כדי לראות אם היא תואמת את המציאות, מגיע מהנדס אזרחי ובודק את הדירה על כל רבדיה, אם קיימות בעיות במערכת החשמל, האינסטלציה ועוד. הוא מפרט בדוח את כל אחד מהליקויים ואת עלות התיקון שלו. במקרים רבים התיקונים הנדרשים הם בהיקף נרחב ואין צדק שכל העלויות יפלו על הקונה. לכן מבצעים משא ומתן להפחתת העלות של הדירה.

רכישת נכס מקבלן

כאשר רוכשים נכס מקבלן, חשוב שעורך דין מקרקעין יבדוק את החוזה על כל סעיפיו, הן אם מדובר באופציה נהדרת של דירות חדשות בנהריה בצפון, או לחלופין במגורים במרכז העניינים כמו ברחוב יהודה הימית בלב יפו כדי ליהנות ביום יום מהמגורים במקום התוסס, בעיר ללא הפסקה.

שתפו אם אהבתם:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קריאה נוספת

מאמרים קשורים

תמ"א 38

3 ההשקעות המשתלמות ביותר

3 ההשקעות המשתלמות ביותר הן: נדל"ן, שוק ההון ופיתוח מוצר חדש אם יש ברשותכם סכום לא מבוטל המיועד להשקעה, עומדות לפניכם מספר אפשרויות בנתיבי השקעה

מעצב פנים

6 טיפים לעיצוב פנים לבית

רוב הלקוחות שרוכשים בתים או דירות חדשות וגם אלו שרוכשים בתים יד שנייה, דואגים גם לנושא נראות הבית, כדי להתאים זאת לצרכיהם המשפחתיים. רבים מהם

פניות דיירים

בקבוצת משה חדיף – הדיירים הם הלב האמיתי של כל פרויקט.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל פנייה שיש לכם בנוגע
לאכלוס הדירה שרכשתם.

אנו מחויבים להעניק שירות אישי, מקצועי ואדיב בכל שלב ושלב ברכישת הדירה, החל מההתנהלות מול הבנקים, דרך הקשר השוטף עם הקבלן, הטיפול במשכנתאות ומסירת הדירה לידיכם וכלה בתיקון הליקויים השונים, אם ימצאו, במסגרת שנת הבדק, כל זאת עם חיוך ובאדיבות.
דילוג לתוכן