תמ"א 38

3 ההשקעות המשתלמות ביותר

3 ההשקעות המשתלמות ביותר הן: נדל"ן, שוק ההון ופיתוח מוצר חדש

אם יש ברשותכם סכום לא מבוטל המיועד להשקעה, עומדות לפניכם מספר אפשרויות בנתיבי השקעה שיכולים להניב לכם רווחים נאים. נתיבי השקעה שונים יבטיחו לכם תשואה משתנה, לפי סוג ההשקעה, ובדרך כלל ככל שאפשרות התשואה גבוהה יותר כך עולה גם הסיכון. במדריך הזה נסקור שלוש אפשרויות נפוצות להשקעה בסדר גודל נמוך, בין 100,000 ל1,000,000 ש"ח, והיתרונות והחסרונות שבכל אחת מהן.

ההשקעה הבטוחה: נדל"ן

כיום קיימות בשוק הנדל"ן השקעות בסכום נמוך שבין 100,000 ל500,000 אלף ש"ח ואם בעבר השקעה בנדל"ן הייתה מסתכמת ברכישת דירה – היום ניתן למצוא מגוון אלטרנטיבות. ככל שהסכון נמוך יותר כך מגוון האלטרנטיבות שיעמוד לרשותכם יקטן ותצטרכו להיות יצירתיים יותר. 

אילו אפשרויות עומדות לפנינו בסכומים הללו?  שתי אפשרויות נפוצות להשקעה בנדל"ן בסכומים נמוכים הן השקעות קטנות בנכסים בחו"ל והשקעה בקרקעות. 

השקעה בנדל"ן בחו"ל

אין ספק שזוהי המגמה הצומחת ביותר בשנים האחרונות, ניתן למצוא מחוץ לישראל נכסים רבים שזולים באופן משמעותי מנכסים דומים בישראל. במדינות אירופאיות רבות, במרחק טיסה של שעתיים עד ארבע שעות מישראל אפשר לאתר הן נכסים מסחריים והן דירות הניתנות להשכרה או למינוף.

השקעה בקרקעות

לכל אלו שמחפשים השקעה נמוכה שיכולה להכפיל או לשלש את ערכה תוך מספר שנים, ההשקעה בקרקעות חקלאיות היא אופציה מומלצת. חשוב לבצע בדיקות מקיפות לפני רכישה, ובמידה ואתם לא מתמחים בתחום זה ישנן לא מעט חברות שיוכלו לייעץ לכם על קרקעות עם פוטנציאל גבוה ובסיכון נמוך יחסית.

ההשקעה הנפוצה: שוק ההון

מבין כל נתיבי ההשקעה זו הפופולרית ביותר, ומתאימה לכל סכומי ההשקעה ולכל רמות הסיכוי- סיכון, והמכשירים הפיננסיים הקיימים היום מאפשרים להעביר את הניהול במלואו או בחלקו למגוון יועצים או מומחים.

להלן שני המכשירים הפיננסיים המרכזיים הנפוצים ביותר בשוק ההון.

השקעה במניות

המניה משקפת את החלק היחסי שלכם בבעלות של חברה וגם את הזכויות שלכם במקרים שונים של רווחים, מכירת החברה או פירוקה. כל מניה מייצגת ערך כספי אל מול שאר בעלי המניות האחרים בחברה. 

אגרות חוב

ישנם סוגים רבים של אגרות חוב, כאשר הנפוצות ביוצר הו אלו המונפקות על ידי חברות גדולות במשק ואלו אשר מונפקות על ידי גופים ממשלתיים. היתרון באגרות החוב הוא הסחירות שלהן, ניתן למכור אותן שוב ושוב עד למועד הפדיון.

ההשקעה המסקרנת: פיתוח מוצר חדש

מבין סוגי ההשקעות הקיימות בארץ ובעולם, ההשקעה בפיתוח מוצר חדש היא אולי המעניינת ביותר. פיתוח מוצר חדש טומן בחובו אתגרים וסיכון מסויים, אך מכל אפשרויות ההשקעה זו גם ההשקעה המסקרנת והיצירתית ביותר. 

ההשקעה בפיתוח מוצרים היא הדרגתית וניתן לחלק אותה למספר פעימות וכך לחלק את הסיכונים. לדוגמא ניתן להשקיע סכום התחלתי של כמה עשרות אלפי שקלים בשני מוצרים, ולהמשיך הלאה לסכומי השקעה גדולים יותר רק באחד מהם, זה שלאחר מספר שלבי פיתוח התגלה כמוצלח יותר מבחינת פוטנציאל למכירה בשוק. פיתוח מוצר מאפשר במקרים רבים גם רישום פטנט, אותו ניתן להשכיר לשימוש או למכור ברווח עצום בשלבים מאוחרים יותר.

שתפו אם אהבתם:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קריאה נוספת

מאמרים קשורים

תמ"א 38

3 ההשקעות המשתלמות ביותר

3 ההשקעות המשתלמות ביותר הן: נדל"ן, שוק ההון ופיתוח מוצר חדש אם יש ברשותכם סכום לא מבוטל המיועד להשקעה, עומדות לפניכם מספר אפשרויות בנתיבי השקעה

מעצב פנים

6 טיפים לעיצוב פנים לבית

רוב הלקוחות שרוכשים בתים או דירות חדשות וגם אלו שרוכשים בתים יד שנייה, דואגים גם לנושא נראות הבית, כדי להתאים זאת לצרכיהם המשפחתיים. רבים מהם

פניות דיירים

בקבוצת משה חדיף – הדיירים הם הלב האמיתי של כל פרויקט.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל פנייה שיש לכם בנוגע
לאכלוס הדירה שרכשתם.

אנו מחויבים להעניק שירות אישי, מקצועי ואדיב בכל שלב ושלב ברכישת הדירה, החל מההתנהלות מול הבנקים, דרך הקשר השוטף עם הקבלן, הטיפול במשכנתאות ומסירת הדירה לידיכם וכלה בתיקון הליקויים השונים, אם ימצאו, במסגרת שנת הבדק, כל זאת עם חיוך ובאדיבות.
דילוג לתוכן