תכנון נכון של מיזוג אוויר לבית

תכנון נכון של מיזוג אוויר לבית

מיזוג אוויר הוא נושא חשוב בעת תכנון בית חדש או בעת עריכת שיפוץ מהותי בדירה. ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע מנוסים בתחום זה כדי לגבש חשיבה הנדסית מהו התכנון הנכון של מיזוג האוויר לבית הספציפי, על מי מידותיו וקריטריונים נוספים שהם מהותיים ביותר.

תכנון המיזוג הביתי

קיימים כמה וכמה סוגים של מזגנים, הלקוחות לא מודעים להבדלים ביניהם, אך היועצים המיומנים ימליצו ללקוחות היכן להתקין מזגן רצפתי, מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי או דו מזגן, עבור שני חללים מקבילים.

על פי גודלם של החללים השונים יש לתכנן את עוצמת הקירור הנדרשת ובהתאם לכך לרכוש מזגנים בעלי כוח סוס מסוים. ברוב המקרים בחדר המגורים שהוא רחב ממדים, יותקן מזגן עילי גדול בעל הספק רב, כדי שבכל נקודה בחלל זה יחושו במיזוג. לעומת זאת עבור כל אחד מהחדרים ששטחם הממוצע אינו גדול, רוכשים מזגן קטן לכל אחד מהם.

כדי ליצור חיסכון ויעילות אנרגטית, מפעילים את המזגן בחדר רק בעת הצורך וכשמישהו נמצא בחדר. בשאר הזמן, אין כל צורך להפעיל אותו.

התקנה של מזגנים מצריכה שינויים גיאומטריים בתוך הבית כמו בנייה של קירות, הנמכת תקרות, התקנה של תריסים עבור הכיוון בו יזרום האוויר, התקנה של צינורות שרשורים בקוטר הנדרש, יצירת תעלות אשר נראות כמו ארובות, חיבור של צינורות ניקוז, חיבור של נקודות חשמל ופעולות נוספות.

היחידה החיצונית מותקנת בדרך כלל על הגג או צמוד לחלון החדר וזאת כדי להפחית את עוצמת הרעש ואת כמות החום שפולטת יחידה זו.

קבלת החלטות בנושא מיזוג אוויר

רכישה, הכנה והתקנה של מיזוג אוויר הם תהליכים שקשורים בממון רב. לכן מומלץ להתייעץ עם טכנאי מזגנים בחיפה, אשר מכיר היטב את כל הפרטים הטכניים אשר קשורים למזגנים של היצרנים השונים ולהבדלים ביניהם. זאת כדי ליצור התאמה ואפקטיביות מקסימלית.

הוא בוחן נקודות אקוטיות כמו כיווני האוויר של כל אחד מהחדרים בבית, מיקום בקומת הבניין, חשיפה לרוח ולשמש. כמו כן הוא בוחן את שיטת הבנייה, דרגת האיטום והבידוד ומעבר האוויר בין המרחבים השונים בבית. הוא מאפיין את הצרכים של בני הבית על פי אורח החיים שלהם, כמות החדרים שקיימת בדירה ופרמטרים רבים נוספים.

כשמדובר בדירת יד שנייה שנרכשה והבעלים החדשים של הנכס מבצעים בה שינויים משמעותיים, עליהם לבצע גם את כל ההכנה לנושא התקנת מיזוג אוויר, דבר שאורך זמן ומתבצע על ידי עובדים מיומנים בתחום הבנייה ולאחר מכן על ידי עובדים מנוסים בתחום התקנת המזגנים.

כאשר רוכשים דירה חדשה במסגרת פרויקטים בנהריה בוחנים נושא זה לעומק ומבחינת רשימות לבית החדש, נושא המיזוג נמצא בעדיפות גבוהה, כדי שלטווח הארוך יהיה נעים וקריר בקיץ וגם נעים וחמים בחורף.

מאמר זה נכתב עבור קבוצת משה חדיף

שתפו אם אהבתם:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קריאה נוספת

מאמרים קשורים

תמ"א 38

3 ההשקעות המשתלמות ביותר

3 ההשקעות המשתלמות ביותר הן: נדל"ן, שוק ההון ופיתוח מוצר חדש אם יש ברשותכם סכום לא מבוטל המיועד להשקעה, עומדות לפניכם מספר אפשרויות בנתיבי השקעה

מעצב פנים

6 טיפים לעיצוב פנים לבית

רוב הלקוחות שרוכשים בתים או דירות חדשות וגם אלו שרוכשים בתים יד שנייה, דואגים גם לנושא נראות הבית, כדי להתאים זאת לצרכיהם המשפחתיים. רבים מהם

פניות דיירים

בקבוצת משה חדיף – הדיירים הם הלב האמיתי של כל פרויקט.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל פנייה שיש לכם בנוגע
לאכלוס הדירה שרכשתם.

אנו מחויבים להעניק שירות אישי, מקצועי ואדיב בכל שלב ושלב ברכישת הדירה, החל מההתנהלות מול הבנקים, דרך הקשר השוטף עם הקבלן, הטיפול במשכנתאות ומסירת הדירה לידיכם וכלה בתיקון הליקויים השונים, אם ימצאו, במסגרת שנת הבדק, כל זאת עם חיוך ובאדיבות.
דילוג לתוכן