הדברה לפני כניסה לדירה חדשה מקבלן טרמיטים

איך מתבצעת בדיקת טרמיטים לפני בניה חדשה?

טרמיטים הם החרק המלחיץ ביותר שיש. אמנם יש בני אדם שגם ג'וק מייצר אצלם תגובה אינסטינקטיבית של רתיעה, הפרעושים והפשפשים מוצצים דם ובאופן עקרוני אנחנו לא אוהבים חרקים אצלנו בדירה – אבל במקרה של טרמיטים כבר מדובר בסיכון של ממש לתשתיות השונות, ולכן חשוב לפעול נגדם בנחישות, כולל עוד לפני בנייה חדשה. חברת הדברת טרמיטים מקצועית תעזור לכם לבחון את השטח ולהבטיח שהוא נקי.

הנזקים שעלולים לגרום הטרמיטים

כאמור נוכחות של חרקים היא באופן כללי תופעה לא רצויה, אבל הם אוכלים עץ וליתר דיוק תאית. התיאבון העצום שלהם, והיכולת שלהם לכרסם בקצב מסחרר – הודות לחיידקים סימביוטיים שנמצאים אצלם בגוף – עלולים להוביל לפגיעה של ממש במשקופים, ברהיטים ובפריטים נוספים. הנזק עלול להיות חמור עד כדי כך שיהיה צורך בשיפוץ מקיף ובהוצאה כספית גבוהה מאוד.

אגב, כדאי לדעת שב-2020 התגלה בישראל טרמיט פורמוסי – סוג ספציפי של טרמיטים שמוגדר כ"טרמיט על". הסיבה לכך היא שהוא אפילו עוד יותר רעבתן בהשוואה לטרמיטים ה"רגילים". בנוסף הוא מתרבה במהירות, בכל מושבה עלולים להיות מיליוני פרטים ויש להם יכולת להתפשט גם למרחק של עשרות מטרים מהקן!

בהתאם הזנחה בשלב ההכנות לבנייה החדשה עלולה לעלות לכם ביוקר.

איך מזהים נוכחות של טרמיטים?

הזיהוי שלהם מתבצע ע"י מומחים מנוסים במיוחד. הזמנת איש מקצוע ללא הידע הנדרש עלולה להסתיים בפספוס של החרק – וכאמור במחיר גבוה מאוד בהמשך. 

מקום אחד שבו מתבצעת הבדיקה היסודית הוא באדמה. טרמיטים – שנראים כמו נמלים זעירות (למרות שמבחינה אנטמולוגית הם משתייכים למשפחת התיקנאים) – יודעים להתחפר בעומק האדמה ולהגיע אפילו לעומק של מספר מטרים. בהתאם נדרשת יכולת גבוהה באיתור החרק.

בנוסף, על-מנת למנוע את נוכחותם בדירה אחרי שתסתיים הבנייה, חשוב מאוד לבחון גם את החול שמובא אל אתר העבודות. ישנם לא מעט מקרים שבהם חול שמכיל טרמיטים מועבר ממקום אחד לשני, וביחד איתו עוברים כמובן גם החרקים הרעבים. לאחר מכן הם יוצאים מהחול ומתחילים לזלול: עצים שונים בחצר, ריהוט עשוי עץ, משקופים ועוד. 

איך מדבירים ?

הדברה נגד טרמיטים כוללת סדרת פעולות במטרה לתחום את החרקים למקום שבו פוטנציאל הנזק שלהם מוגבל, ולאחר מכן לוודא שהמפגע יחוסל כליל.

בהתאם קל יותר לבצע את ההדברה עוד לפני הבנייה, כשהיא תתבסס על ריסוס חומרים שידועים כקוטלי טרמיטים. מרכיב מהותי נוסף הוא ניטור מקיף, כדי שאף פרט לא יחמוק מההדברה ויתחיל מושבה חדשה.

אחרי הבנייה הדברת הטרמיטים מחייבת פעולות מורכבות מאוד. אם למשל הבחנתם בתוך משקוף (הסימן המובהק לכך הוא קול חלול שנשמע כשמקישים על המשקוף) נדרש קידוח חורים מדויקים ודרכם יוזרמו פנימה חומרי הדברה. כשמזהים אותם בחצר יוקמו מחסומים על בסיס חומרים כימיים על-מנת למנוע חדירה אל הבית. בכל מקרה חובה להיעזר באנשי מקצוע עם ניסיון רלוונטי רחב.

מאמר זה נכתב עבור קבוצת משה חדיף

שתפו אם אהבתם:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
קריאה נוספת

מאמרים קשורים

תמ"א 38

3 ההשקעות המשתלמות ביותר

3 ההשקעות המשתלמות ביותר הן: נדל"ן, שוק ההון ופיתוח מוצר חדש אם יש ברשותכם סכום לא מבוטל המיועד להשקעה, עומדות לפניכם מספר אפשרויות בנתיבי השקעה

מעצב פנים

6 טיפים לעיצוב פנים לבית

רוב הלקוחות שרוכשים בתים או דירות חדשות וגם אלו שרוכשים בתים יד שנייה, דואגים גם לנושא נראות הבית, כדי להתאים זאת לצרכיהם המשפחתיים. רבים מהם

פניות דיירים

בקבוצת משה חדיף – הדיירים הם הלב האמיתי של כל פרויקט.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל פנייה שיש לכם בנוגע
לאכלוס הדירה שרכשתם.

אנו מחויבים להעניק שירות אישי, מקצועי ואדיב בכל שלב ושלב ברכישת הדירה, החל מההתנהלות מול הבנקים, דרך הקשר השוטף עם הקבלן, הטיפול במשכנתאות ומסירת הדירה לידיכם וכלה בתיקון הליקויים השונים, אם ימצאו, במסגרת שנת הבדק, כל זאת עם חיוך ובאדיבות.
דילוג לתוכן